Жива огорожа в саду: посадка і догляд

Ідея посадити живопліт рано чи пізно приходить в голову практично кожному садівникові. І з цього моменту садівника турбує: що садити? Коли садити? Скільки садити? Давайте спочатку розберемося, що таке жива огорожа і навіщо вона потрібна?

Жива огорожа - це паркан, сформований з живих рослин. Але висадка елементів живої огорожі досить копіткий та трудомісткий процес. Деякі рослини, наприклад, такі, як туя досить часто використовуються в якості живої огорожі, а між тим, не кожен знає, що її хвоя ще і прекрасний абсорбент, що не дає проникати автомобільному пилу і вихлопам всередину Вашої садової території. Вічнозелений самшит стане справжньою прикрасою Вашого ландшафту. Також в останні роки досить популярними рослинами для формування живоплоту є кизильник, барбарис, ялівець, бересклет, спірея, верба пурпурова Kurnik.

Можна зробити живопліт з дерев. Для цього чудово підійде Ялина Колюча СизаТуя західна "Смарагд", Туя західна ’Рівноверхівкова’ та ін.

Декоративні рослини, що становлять основу живоплоту, найкраще приживаються, коли висаджені в ґрунт або в кінці весни, або на початку осені. Звичайно, дуже вдалий час для висадки - це кінець весни, до настання, по-справжньому, спекотних днів. При висадці рослин для живої огорожі на початку осені, слід пам'ятати, що в цей період відбувається процес активного росту коріння.

Дорослі дерева краще пересаджувати в контейнерах. Коли їхнє коріння знаходиться в комі землі з попереднього місця зростання, їм набагато легше прижитися. Взагалі, зрілі рослини набагато важче переносять процедуру пересадки, для них це є своєрідним стресом, після якого вони можуть деякий час хворіти. Перевагою створення живоплоту з дорослих дерев є швидкість, з якою ми отримуємо готову рослинну огорожу. Мінусом такого рішення стає неможливість формування декоративної огорожі. Для листяної і хвойної огорожі найкраще підійдуть трьох, чотирирічні саджанці.

Озеленення ділянки за допомогою живоплоту - це не тільки чудовий спосіб прикрасити прибудинкову територію, а також захистити свою ділянку від сторонніх поглядів і небажаних вторгнень. Якщо у вас не вистачає часу, на створення чарівної живої огорожі, звертайтеся до нас. У даній сфері ми працюємо не перший рік, і з задоволенням допоможе прикрасити Вашу ділянку.