Туя західна - королева саду

У наших краях туя західна з'явилася відносно недавно, в кінці 18 століття. Привезли її з Канади. І з першого дня своєю неймовірною красою, довговічністю, стильним зовнішнім виглядом та скромністю вона почала завойовувати серця українських садівників. Сьогодні без неї не обходиться практично жодне озеленення.

Існує більше ста сортів туї, вони відрізняються розміром, формою крони та кольором хвої. З їхньою допомогою легко формуються кулі, колони, піраміди, спіралі, а карликові сорти ідеальні як садові бонсай. У нашій місцевості найпопулярніші: туя смарагд і туя пірамідальна.

Туя західна Смарагд (Smaragd) є однією з кращих колонних туй. Вона відрізняється помірним зростанням, правильною формою, щільним розташування гілок та інтенсивним забарвленням темно зеленого кольору. Туя Смарагд використовується в різних видах посадок: як в одиночних або контейнерах, так і у вигляді живоплоту. Добре піддається стрижці і формування різних фігур. При стрижці можливе створення різних садових фігур. Може рости як на сонячних місцях, так і в трохи затемнених.

Догляд за туєю

Туя західна Смарагд, як і інші прекрасні представниці даного виду, досить невибаглива рослина. Садити її краще навесні або влітку. Ґрунт повинен бути родючим і добре дренованим. Можна додати гною, торфу і піску. Після посадки рекомендується рясно поливати рослину, спочатку три або чотири відра води, потім протягом року, особливо в перший місяць - два-три рази на тиждень. На другий рік полив стає необов'язковим. Також молодим рослинам після поливу буде корисно неглибоке розпушування (не більше 10 см).

У першу зиму для уникнення сонячних опіків саджанці потрібно вкривати мішковиною або крафт-папером. Дорослі туї в цій процедурі не потребують.

Туя західна Смарагд вимагає постійного підживлення. Краще використовувати спеціальні добрива.

Оскільки даний сорт туї характеризується майже ідеальною формою, підстригати її практично не потрібно. Якщо ж робити це, то кращий час - початок літа, коли розпускаються бруньки і з'являються молоді пагони, і кінець серпня - коли рослина готується до зимового періоду. Основне правило при обрізанні туї - обрізати потрібно потроху, але головне - регулярно.