Смородина чорна "Ювілейна Копаня"

Смородина чорного кольору спочатку привернула увагу до себе людей за рахунок цілющих властивостей. Ягоди цієї культури дуже багаті на різні вітаміни (А, В, С), а також мінеральні та інші корисні речовини. Взимку при застуді, варення з цієї ягоди або морс чудово допомагає швидше впоратися з хворобою і відновити сили. Також смородину використовують при лікуванні захворювань травної, серцево-судинної систем та обміну речовин.


За останній час селекціонери вивели велику кількість промислових сортів чорної смородини. Серед них і «Ювілейна Копаня», яка має стійкість до грибкових хвороб, посухи та морозів, а також після висадки її саджанці швидко нарощують оборот  врожайності. Цей сорт чудово підходить за кліматичними умовами України і був створений саме тут в Інституті Садівництва УААН у 80-х роках 20 ст.

Посадка чорної смородини

Садити смородину краще восени. Рекомендована відстань між кущами - 0,8-1 м в ряду і 1,5 -2 м між рядами. Ямки робимо не сильно глибокі - приблизна глибина 30 - 40 сантиметрів. На дно ямок викладаємо добриво, перепрілий гній або компост. Даний сорт смородини любить малокислий ґрунт. Якщо ґрунт сильнокислий, то в краще яму додати окислювач, наприклад, крейду, стару суху штукатурку, цемент.

Властивості

«Ювілейна Копаня» після закладки в ґрунт вже на другий рік дає відмінний урожай, а на третій може досягати 20 т / га (традиційна висадка). Творець цього сорту чорної смородини говорить про те, що після того, як Ви посадите в свій сад цю рослину і будете правильно доглядати, то можливо чекати і підвищеної врожайності - приблизно 30 т / га. «Ювілейна Копаня» має продуктивний вік до 10 років. Цей сорт має середньопізній термін дозрівання і починає плодоносити в середині липня. Ягоди цього лідера селекції дозрівають рівномірно і одночасно, не обсипаються і мають сухий відрив. Грона має щільну структуру, а вага ягід «Ювілейній Копані» може досягати у середньому 1,9 г і у великих 3,5 м. Блискучі ягоди чорного кольору всередині мають коричнево-зелений колір м'якоті.

Переваги смородини «Ювілейна Копаня»

- Гілки не опускаються, що дуже зручно при зборі врожаю.

- Великі ягоди чорної смородини мають круглу форму і після дозрівання не обсипаються, а залишаються на гілках до їх збору.

- Чорна смородина цього виду має хороші якості за транспортабельністю, тому у неї щільна структура шкірки і сухий відрив.

- Урожай збирати буде дуже зручно, тому ягоди достигають одночасно.
 

Вживати смородину «Ювілейну Копаня» можна у свіжому вигляді, за смаком вона має невеликий відтінок кислинки. Цей сорт відмінно підійде для заготовок на зиму і заморозки. Ви можете посадити цей вид чорної смородини у свій город або сад і переконатися у відмінному виборі плодоносного чагарнику